Kliknij, aby powiększyć Zajęcia wakacyjne prowadzone przez Bibliotekę w Barcinie oraz filie w Barcinie i Mamliczu pn. „Wędrujemy z kuferkiem bibliotecznych niespodzianek ‘’ zakończyły się wspólnym integracyjnym wyjazdem aktywnych uczestników zajęć do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Żurawiem” w Skarbienicach.

Gospodarze obiektu Państwo Siadakowie przygotowali uczestnikom bibliotecznych zajęć mnóstwo niespodzianek. Dzieci wędrowały ścieżką edukacyjną „Od ziarenka do owocu”, poznawały nasiona, owoce, drzewa i krzewy na których rosną. Miały możliwość smakowania różnych przetworów owocowych. Własnoręcznie kroiły owoce i przygotowywały pyszną sałatkę owocową z jogurtem. Zajęcia te pozwoliły wzbogacić dzieciom wiedzę o otaczającym świecie ,rozwijały kreatywność, pozwalały na twórcze i logiczne myślenie oraz integrowały grupę. Poprzez zabawę uczyły się szacunku i pokory wobec świata przyrody, której bogactwo podziwiali w trakcie pobytu w niezwykłym gościnnym zakątku naszego Powiatu Żnińskiego.

Sceneria i atmosfera miejsca, w którym przebywaliśmy ok. 4 godz. sprawiła, że ciężko było opuścić gospodarstwo „Pod Żurawiem”. Zabawy ruchowe nad jeziorem cieszyły się również dużym zainteresowaniem. Pieczenie kiełbasek przy ognisku przez uczestników ,to prawdziwa frajda i zabawa . Każdy uczestnik na pamiątkę pobytu w Skarbienicach otrzymał od gospodarzy Certyfikat ukończenia zajęć „Przygoda z przyrodą”. Wspólna fotografia , wesoły taniec oraz śpiew w autobusie w drodze powrotnej do Barcina wszystkich uczestników to dowód na to, że pobyt w Gospodarstwie Agroturystycznym należał do udanych.

Stanisława Ciesielska