Kliknij, aby powiększyć Cykl zajęć wakacyjnych w bibliotece znalazł swój finał w czwartek 20.08 br. Pogadanka przygotowana przez bibliotekarkę Justynę Pałka pozwoliła dzieciom zapoznać się ze sposobem radzenia sobie, gdy komputer zawiedzie i poczta e-mail nieczynna.

Zajęcia polegały na projektowaniu kartek pocztowych, układaniu treści pozdrowień do osób bliskich lub przyjaciół. Dzieci uważnie słuchały, a potem wkładały całe serce, aby kartki były wyjątkowe i indywidualne. Cała atrakcja dla dzieci ,to osobisty zakup znaczków na poczcie, przyklejenie ich na własnoręcznie wykonane kartki i wrzucenie do skrzynki. Powędrowały w świat pozdrowienia z Barcina. Ania nawet napisała kartkę do słoneczka ,które mieszka w niebie przy ulicy chmurowej Nie mogło zabraknąć zabaw z językiem angielskim prowadzonych przez wolontariusza Marcina Graczyka . Rozsypanka słów w języku polskim i języku angielskim związanych z tematem zajęć, to zadanie uporządkowania ich i dobrania w pary dla uczestników. Np. kod pocztowy - postalcode itp. Głośne czytanie i powtarzanie to utrwalenie poznawania nowych słów. Na zakończenie zajęć dla wszystkich dzieci przygotowano drobne nagrody, które sprawiły im wiele radości. W zajęciach brali udział kolejni wakacyjni goście Filip z Włoch i Julia z Niemiec. W „Kuferku bibliotecznych wakacyjnych niespodzianek” pozostał jeszcze wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Skarbienicach, który zaplanowano na środę 26.08.2015 r.

Stanisława Ciesielska