Kliknij, aby powiększyćWe wrześniu po raz czwarty, w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie - akcja zainagurowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, mająca na celu propagowanie twórczości polskich pisarzy klasycznych. W tym roku będzie to „Lalka” Bolesława Prusa.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, wspólnie z Miejskim Domem Kultury , Urzędem Miejskim, Liceum Społecznym oraz Gimnazjum nr 1 w Barcinie włącza się w akcję. 4 września (tj. piątek) zapraszamy do biblioteki na wydarzenie pt. ” Przy kawie z „Lalką” Bolesława Prusa”. Młodzież w strojach z epoki, spacerując po mieście zapraszać będzie mieszkańców do odwiedzenia w tym dniu biblioteki. Będzie można w niej ; posłuchać „Lalki” odtwarzanej z audiobooka, wziąć udział w quizie dotyczącym wysłuchanych fragmentów powieści , konkursie dla dzieci „Namaluj swoją lalkę” , obejrzeć wystawę poświęconą Bolesławowi Prusowi oraz ekspozycję lalek przyniesionych przez czytelników, a także prezentację multimedialną dotyczącą pozytywizmu.

Obchody Narodowego Czytania zwieńczy odczytywanie fragmentów „Lalki” w wykonaniu włodarzy naszej gminy - Burmistrza i Zastępcy Burmistrza oraz lokalnych przedsiębiorców.

W czasie wydarzenia wszyscy goście będą mieli możliwość ostemplowania specjalną pieczęcią, przyniesionego lub zakupionego na przygotowanym stoisku egzemplarza „Lalki. Każdy otrzyma również okolicznościową zakładkę do książki.