Kliknij, aby powiększyćTym razem 13 sierpnia w czwartek kuferek niespodzianek bibliotecznych wypełniony był słodkościami i owocami. Była prawdziwa i wyjątkowa „impreza” , bo filiżanki zostały pozjadane. Wszystkie produkty – wafelki ,czekolady i owoce zostały zakupione dzięki hojności sponsora – Pani Alicji Wełnowskiej, której serdecznie dziękujemy.

Na zajęciach dzieci nauczyły się przygotować niespodziankę na rodzinne imprezy np. urodzinowe - filiżankę z wafelka. Proste czynności, a radości wiele – wafelki do lodów, rozpuszczona czekolada i precelki na uszko do filiżanki. Gdy czekolada stwardniała do filiżanek dodano bitej śmietany i dekorowano owocami. Na deser dodatkowy dzieci wykonały szaszłyki owocowe z jabłek, arbuza, winogrona, ananasa, borówek, śliwek, nektarynek, brzoskwini i grejpfruta. Przy tej okazji Pan Marcin – wolontariusz przygotował zabawę z prezentacją owocu po angielsku. Dzieci opowiadały po angielsku jaki owoc i napój najbardziej im smakuje.

Przerwa też nie była bierna i poświęcona została na ulubione zabawy dzieci. Po przerwie odbywała się degustacja , podczas której dzieci śpiewały poznaną na zajęciach piosenkę „Stokrotka”, chrupały wafelkowe filiżanki i zjadały przygotowane przez siebie świeżutkie owocowe szaszłyki. Nie zabrakło losowania nagród oraz humoru na bibliotecznej wakacyjne „imprezie”. Tym razem w zajęciach brali udział kolejni goście wakacjusze - Filip z Włoch z kuzynkami Amelią i Wanessą.

Stanisława Ciesielska