Kliknij, aby powiększyćDnia 12 sierpnia 2015 r. miłośnicy rękodzieła mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z cyklu „Artyści gminy prezentują”. Tym razem swoje robótki ręczne prezentowała pani Maria Harwozińska. Przybyłe licznie grono gości bardzo ciepło przywitała pani Grażyna Szafraniak – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie.

A następnie pani Maria Harwozińska opowiedziała o swojej długoletniej pasji haftem, origami, robótkami na drutach i szydełkiem. Mówiła o technikach i rodzajach prezentowanych na wystawie prac.

Maria Harwozińska jest mieszkanką Piechcina. Jako emerytka jest bardzo aktywną osobą. Uczestniczy w różnych konkursach. Udostępnia swoje prace na liczne wystawy w Piechcinie, Barcinie, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Złotnikach Kujawskich, Ciechocinie. Działa w Pracowni Art-Kujawy w Piechcinie. Udziela się społecznie, prowadząc zajęcia z dziećmi w bibliotece i gminnych świetlicach. Każdą wolną chwilę poświęca swoim pasjom. To, co wychodzi spod ręki artystki jest ozdobą, dekoracją domu, ale może być także znakomitym prezentem. Pani Maria nie poprzestaje na tym, co umie, szuka nowinek. Obecnie są nimi prace wykonywane z filcu.

Za swoje osiągnięcia otrzymała mnóstwo dyplomów i podziękowań. Obecną wystawę stanowią haftowane obrazy z różnymi motywami kwiatowymi, religijnymi, przedstawiające krajobrazy i zwierzęta, a nawet polskie godło. Podziw wzbudziły kwiaty wykonane z kolorowych dziecięcych rajstop: liczne storczyki, gerbery, róże, mieczyki oraz lilie. Każda z prac zachwyca artyzmem, oryginalnością i techniką wykonania. Ekspozycja prezentuje się niezwykle efektownie. Zapraszamy do jej oglądania w godzinach otwarcia biblioteki w Barcinie, przy ul. LWP 4a.

Renata Grabowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG