Kliknij, aby powiększyćBiblioteczne wakacyjne spotkanie we wtorek 11 sierpnia, to czas poświęcony zabawie literackiej z elementami języka angielskiego i zabawom integracyjnym. Sporo trudności sprawiała dzieciom wymowa zdań i wierszyków ćwiczących języki np. „w czasie suszy szosa sucha”, „kulturalna Karolina koloruje kredkami kolorowy obrazek”, czy „kupiła korale koloru koralowego”.

Zadania te dostarczyły dzieciom sporo radości, śmiechu. Zabawa w kalambury oraz „jedna literka a zmiana wielka” sprawiły, że uczestnicy spotkania śmiali się do łez ze swoich wypowiedzi. Dzieci skupiły się jednak w momencie spotkania z Panem Marcinem, który przeprowadził zabawę z językiem angielskim. Przerwa na poczęstunek przedłużyła się o wspólne zabawy animacyjne integrujące grupę. Dzieci zafascynowane są grą w klasy i skaczą na każdej przerwie mimo upału. Chętnie też kolorują obrazki wyciszające. Wakacjuszkami uczestniczącymi pierwszy raz w bibliotecznych spotkaniach tym razem były Torunianki Marysia i Julka. Inną Julkę, która była ostatni raz na zajęciach pożegnano dyplomem „Aktywistki wakacyjnej”.

Stanisława Ciesielska