Kliknij, aby powiększyć Zainteresowanie uczestników zajęć zwierzątkami małymi i dużymi dostarczyło im sporo zabawy. Kilka wersji poznawania i utrwalania rodziny zwierząt żyjących w ZOO zajęło dzieciom dużą część piątkowego spotkania wakacyjnego. Na początek powstały obrazki kredką malowane i nazywanie ichpo polsku i angielsku swoich pupili.

Po przerwie na poczęstunek dzieci zabrały się z ochotą do wylepienia zwierzątek z plasteliny i umieszczenia ich na makiecie w ZOO. Ostatni raz na wakacyjnych zajęciach był Arek ,który wraca do Irlandii. Otrzymał Dyplom Aktywisty Wakacyjnego, uczestnika zajęć i gadżety promujące Gminę Barcin. Pozostawił swój pierwszy wakacyjny obrazek o naszej bibliotece z napisem „Biblioteka i książki dla każdego”. Zajęciom w części towarzyszył Wolontariusz Marcin, który wspomaga wakacyjne zajęcia językiem angielskim.

Stanisława Ciesielska