Kliknij, aby powiększyć Gry planszowe i zabawy integracyjne cieszą się popularnością wśród uczestników zajęć wakacyjnych w bibliotece. We wtorek 28.07.2015 r. prawdziwą niespodziankę stanowiła gra planszowa z żywymi pionkami pt. „Uwolnij księżniczkę”, do której regulamin – zasady oraz zadania – nagrody i kary wymyślone zostały przez dzieci.

Uczestnicy zostali podzieleni na czterokolorowe grupy i ochoczo rywalizowały. Wcześniej przygotowane numery pól i pola z zadaniami rozłożone zostały w czytelni, bo akurat zaczął padać deszcz. Najmłodsze dzieci były pionkami i ta rola im bardzo odpowiadała Pozostałe z kapitanem swojej drużyny kulały kostką i wykonywały zadania napotkane na planszy. Dzieci nie mogły w pełni okazywać swoich emocji w czasie gry, bo w bibliotece obowiązuje cisza. Widoczne było jednak napięcie wynikające z ciekawości, której z 4 grających drużyn uda się dotrzeć pierwszej do wieży i uwięzionej księżniczki. Radość zapanowała, gdy grupa żółtej drużyny dotarła do celu. Gra pozwoliła dzieciom integrować się na wspólnej zabawie. Były pochwały i nagrody za wspólną dobrą zabawę.

Do grona wakacyjnych uczestników zajęć, tym razem dołączyli wakacjusze Rafał i Piotr z okolic Poznania oraz Jakub z okolic Łabiszyna. Poczęstunek i losowanie nagród to stale punkty wakacyjnych zajęć.

Stanisława Ciesielska