Kliknij, aby powiększyć Na wtorkowym spotkaniu wakacyjnym 21 lipca w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki rozbrzmiewała muzyka i dziecięce piosenki. Tym razem uczestnicy zajęć popisywali się swoim talentem wokalnym, aktorskim i recytatorskim.

Na początku zajęć okazało się, że dzieci nie znają wesołej piosenki Stokrotka, śpiewanej każdego lata w różnych zakątkach Polski przede wszystkim przez harcerzy. Techniką Karaoke szybko opanowały tekst z linią melodyczną. Rozśpiewanym dzieciom towarzyszyły dobre humory i podobała się zabawa w koncert życzeń. Polegała na podzieleniu uczestników zajęć na 4 grupy, których zadaniem było przygotowanie życzeń jednej grupy dla drugiej z dedykacją piosenki i zaśpiewanie jej. W drugiej części zajęć, po poczęstunku, dzieci przystąpiły do prezentacji swoich talentów. Część uczestników recytowała wiersze od krótkich wyliczanek począwszy na gwarze pałuckiej skończywszy. Dzieci , których pasjonuje piosenka śpiewały. Arek natomiast popisał się tańcem. Podczas oceny i rozstrzygnięcia konkursu brano pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe i interpretację. Wszystkie dzieci były doskonale przygotowane, ale jak w każdym konkursie wyłoniono 2 najlepszych w recytowaniu i śpiewaniu. Wierszyk „Samochwała” najpiękniej wyrecytowała Karolina Mularczyk z Kalwarii Zebrzydowskiej, będąca na wakacjach u babci i Weronika Leśna z Barcina recytując „Dwa wiatry”. W piosence najlepiej wypadła Klaudia Baranowska, która zaśpiewała piosenkę „Jestem Polakiem” i Wiktoria Wojcińska przedstawiająca „Krainę lodu”. Nagrody i dyplomy wręczyła Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak. Dla pozostałych uczestników nagrody ukryte były w losach.

Stanisława Ciesielska