Kliknij, aby powiększyć W czwartek 16.07 2015 r. podczas zajęć wakacyjnych w bibliotece królowała modelina. Dzieci ochoczo urabiały materiał do miękkiej postaci, aby z niej formować małe figurki z możliwością przymocowania magnesu. Na zajęcia przybyły dzieci wcześniej zapisane, ale i takie, które są na wakacjach lub przejazdem w Barcinie.

Podziwiają naszą bibliotekę,chcą wziąć udział w zajęciach i dajemy im taką możliwość. Tym razem korzystali z naszej gościnności Oliwia z Łodzi, Konrad i Jędrzej z Bydgoszczy, Karolina z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Arek z Irlandii. Mali gospodarze z naszej gminy okazują im sporo życzliwości zawiązują się przyjaźnie. Po trzygodzinnych zmaganiach z przerwami na zabawę i poczęstunek powstała galeria figurek ,które można przymocować do lodówki jako pamiątkę z wakacji. Był także konkurs na najładniejsze dzieła oceniany przez prac. biblioteki Alinę Hofman i stażystki Julkę Kaśków i Martę Grzelińską, które brały pod uwagę staranność i efekt wizualny modeli nowego dzieła. Wybrały 3 najładniejsze: zielony groszek z serduszkiem Julki Kluczyńskiej, karego konia Wiktorii Wojcińskiej i pomarańczowego ludzika Marceliny Boroch. Prace zostały nagrodzone. Dla wszystkich uczestników były również nagrody ukryte w losach.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG