Kliknij, aby powiększyć Biblioteka Publiczna Filia Mamlicz wraz z Świetlicami MDK Mamlicz, Sadłogoszcz oraz Piechcin w ramach zajęć wakacyjnych zorganizowała wyjazdy integracyjne dla dzieci. Pierwszy wyjazd odbył się 1 lipca do Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Przybylskich „Pod lasem” w Józefince.

Dzieci w miłej atmosferze spędziły aktywnie słoneczny dzień na świeżym powietrzu. Miały również możliwość karmić zwierzęta min. kucyki, kozy, owce, świnki wietnamskie, a także osiołka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pawie i szynszyle. Wizyta w gospodarstwie zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Następny wyjazd odbył się 6 lipca do Family Parku w Bydgoszczy. W tym niezwykle atrakcyjnym miejscu można wyhasać się do woli. Na dzieci czekały zjeżdżalnie, małpi gaj, przejazd samochodzikami, a także kręgle. Wiele radości sprawiły tańce i wygibasy z animatorami zabawy w tymże parku. Ostatnia lipcowa wycieczka odbyła się w dniu 9 lipca do kina Max w Inowrocławiu. Dzieci obejrzały bajkę „ Minionki”, która na czas wakacji zawitała do pobliskich kin. Historia przygód Stuarta, Kevina i Boba, którzy desperacko poszukują złego przywódcy któremu będą służyć bawi wszystkich widzów, tych małych jak i dużych. Uczestnicy wyjazdu mimo, że pogoda była pochmurna i deszczowa wrócili do domów uśmiechnięci i zadowoleni. Kolejny wakacyjny wyjazd odbędzie się w sierpniu. Przez następne dni lipca zapraszamy na wakacyjne zajęcia organizowane przez bibliotekę i świetlicę na miejscu w Mamliczu, które również będą bardzo atrakcyjne oraz ciekawe, a na dodatek przeplatane niespodziankami.

Edyta Dypolt