Kliknij, aby powiększyć 2 lipca 2015 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia pt. „Ramki na wakacyjne zdjęcia”. Na początku spotkania grupa wspólnie ustaliła 10 złotych zasad dobrego zachowania, które będą obowiązywać podczas wakacyjnych spotkań w bibliotece.

Następnie dzieci zostały zapoznane z tematem zajęć i poinstruowane w jaki sposób zostaną wykonane ramki. Każdy uczestnik dostał tekturową ramkę, którą należało wykleić zużytymi zapałkami i makaronem o różnych kształtach. Dzieci pracowały nad swoimi ramkami z nadzwyczajną dokładnością. Kolejnym krokiem było wykonanie tyłu ramki i przyklejenie zawieszki dzięki, której będzie można zawiesić ramkę ze zdjęciem na ścianie. Na koniec osoby, które wykonały ramkę z makaronu miały możliwość ozdobienia jej farbami plakatowym. Powstały piękne kolorowe ramki, które można oglądać na wystawie w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin. Podczas spotkania była przerwa na krótki odpoczynek i słodki poczęstunek. W zajęciach wzięło udział 16 dzieci. Na koniec zajęć uczestnicy wzięli udział w loterii fantowej, dzięki której każdy otrzymał drobny upominek.

Justyna Pałka