Kliknij, aby powiększyćKonkurs czytelniczy „ Kto czyta - żyje wielokrotnie” , został zorganizowany w maju 2015 r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Udział w nim wzięli uczniowie trzech klas IV a, IV b i III a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie.

Uczestnicy nie tylko musieli wypożyczać książki w oddziale, ale również odpowiedzieć na pytania dotyczące przeczytanych książek, działalności biblioteki i jej zbiorów. Łącznie wszyscy uczestnicy konkursu wypożyczyli 116 książek . Najwięcej uczniowie klasy IV a, 58 książek i prawidłowo odpowiedzieli na przygotowane 4 zestawy zadań. Ta klasa okazała się najlepszą i zyskała tytuł Super Czytającej Klasy. Najaktywniejszymi uczestnikami konkursu byli czytelnicy Anna Chwała, Idalia Kubera , Weronika Leśna , Oliwia Muzolf , Julia Szczepańska i Dawid Szczepański. Klasy aktywne w konkursie wzięły udział w spotkaniu autorskim z Panią Elizą Piotrowską, a najaktywniejszym uczestnikom Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak i autorka wręczyły dyplomy i nagrody książkowe.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG