Kliknij, aby powiększyć W piątek 12.06.2015 r. w czytelni Biblioteki podsumowany został Projekt „ Od raczkowania do czytania”. Spotkanie było też okazją do pozostawienia pierwszego rodzinnego rysunku w bibliotece.

Wszystkie prace zostały wystawione w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Projekt „Rodzinnego Czytania” w bieżącym roku miał już swoją 8 edycję i jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Realizowany był od początku roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży oraz Filii Nr 1 przy ul. Kościelnej. Udział w nim wzięło 60 osób. W okresie trwania projektu dzieci wypożyczyły ok. 1.000 książek. Odbywały się również spotkania : integracyjne , z psychologiem, dietetykiem, dogoterapia, chustonoszenie. Każde z odbytych spotkań integrowało uczestników. Wyrażali pozytywne opinie o projekcie z nadzieją na kolejne, podobne działania. Dzieci nie tylko chętnie słuchały bajek, ale z radością korzystały z materiałów edukacyjnych znajdujących się w bibliotekach. Małych uczestników projektu nagrodzono kolorowymi książkami - rodziny dyplomami. Obserwując zainteresowanie projektem już w niedalekiej perspektywie przewidujemy dalsze jego etapy. Od września „Edukowanie przez Czytanie” inauguracja w czasie Dni Barcina. Zapraszamy !

Stanisława Ciesielska