Kliknij, aby powiększyć 16 czerwca 2015 roku do barcińskiej Biblioteki przyjechała Pani Eliza Piotrowska – autorka książek dla dzieci i ilustratorka własnych utworów. Pisarka ukończyła historię sztuki, pracowała w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Obecnie mieszka w Brazylii.

Cały czas współpracuje jednak z polskimi czasopismami takimi jak: „Miś” i „Świerszczyk”. Autorka napisała wiele książek dla dzieci m. in. „Ciocia Jadzia”, „Bajka o czasie”, „To miasto nazywa się Rzym”, Ortografia czyli heca, którą wszystkim się zaleca”, „Alfabecik dla dzieci” i dużo dużo innych ciekawych opowiadań.

Spotkanie z dziećmi Pani Eliza rozpoczęła od przedstawienia głównej bohaterki książki pt. „Ciocia Jadzia” z którą to sama autorka się utożsamia. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, że autorka zaczęła pisać już w wieku 4 lat kiedy to stworzyła pierwszą swoją książeczkę. Był to zbiór kilku luźnych kartek, a na nich opisane dziecięcym językiem dalsze przygody Koziołka Matołka. Ważnym momentem w życiu autorki było też poznanie w wieku szkolnym poetki Danuty Wawiłow, która opiekowała się młodymi poetami. Podczas spotkania autorka nawiązywała do książki, która niedługo ukaże siew sprzedaży o dalszych przygodach cioci Jadzi, która teraz mieszka w Brazylii. Opowiadała dzieciom o Brazylii, stylu życia oraz kulturze tego kraju.

W miłej atmosferze czas spotkania dobiegł końca. Za ciekawe przeżycia dzieci podziękowały oklaskami, a pisarka odwdzięczyła się ilustrowanymi autografami.

Spotkanie z Panią Elizą odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Justyna Pałka