Kliknij, aby powiększyć Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żninie jest znaną w regionie placówką kształcenia młodzieży i osób dorosłych, działalność instytucji nie ogranicza się jednak do nauczania. Centrum organizuje różnego rodzaju konkursy, min. Century, gdzie honoruje się najaktywniejsze na polu kultury i oświaty postacie i instytucje z terenu powiatu.

16 maja 2015 roku odbył się kolejny z organizowanych przez CKU konkurs, tym razem ortograficzny. Współorganizatorem zmagań była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, w której siedzibie odbył się konkurs.

Rywalizacja rozegrała się na szczeblu powiatowym, w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI szkól podstawowych, gimnazja oraz kategoria Open, dla osób odrosłych. W szranki stanęli uczniowie szkól z terenu całego powiatu oraz osoby prywatne. Całość konkursu prowadzili Pani Grażyna Szafraniak, Dyrektor biblioteki, oraz Pan Marek Koliński, nauczyciel języka polskiego z CKU. Uczestnicy każdej kategorii mieli odmienny tekst do napisania, każdy naszpikowany trudnymi ortograficznie słowami. Poniżej zwycięzcy poszczególnych kategorii:

1. Kat IV-VI SP

I miejsce Amelia Szewczak – SP Piechcin;

II miejsce Kacper Ławiński – SP nr 2 Barcin;

III miejsce Marta Burnos – SP Mamlicz;

2. Gimnazja

I miejsce – Michalina Śledzikowska, Gimnazjum nr 1 w Barcinie;

II miejsce- Izabela Marczak, Gimnazjum nr 1 w Barcinie;

III miejsce – Jędrzej Gwizdała, Gimnazjum nr 1 w Barcinie;

3. Kategoria Open

I miejsce – Łukasz Szempliński – Ostromecko;

II miejsce – Stanisław Jesionowski - Barcin;

III miejsce – Stanisław Gajos – Strzelno.

Każdy z nagrodzonych otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobna nagrodę. Upominek wręczono również najmłodszemu uczestnikowi konkursu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy oraz umiejętności.

Olga Gralak-Ćwikła

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG