Kliknij, aby powiększyć 8.05.2015 roku w Filii nr 1 na Starym Mieście odbyły się pierwsze zajęcia z tabletami, w których wzięła udział Grupa zabawowa „Od raczkowania do czytania”. Mamy, wraz ze swoimi pociechami, zapoznawały się z aplikacjami zawartymi w Ipadach. Korzystały między innymi z aplikacji Drawning Desk, w której to mamy zrobiły zdjęcia swoim dzieciom, a następnie ozdabiały je, np. balonikami, ramkami czy też naklejkami.

Kolejna aplikacja, która spodobała się zarówno mamom jak i maluchom to Memollow. Jest to gra, która pomaga rozwijać pamięć oraz rozwijać abstrakcyjne i logiczne myślenie. Maluchy miały także okazję poćwiczyć grę na keyboardzie, gitarze lub na bębenkach, przy pomocy aplikacji Garage Band.

Lekcje biblioteczne w formie warsztatowej z tabletami odbyły się 21.05.2015 roku. Pod opieką pani Anny Lewandowskiej bibliotekę na Starym Mieście odwiedziły dzieci z klasy IV i VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie. Uczestnicy zajęć, korzystając z aplikacji „Gniezno 3D” dowiedziały się jak wyglądało Gniezno tysiąc lat temu, jak żyli mieszkańcy grodu gnieźnieńskiego, jak zbudowany był gród. Następnie jedna osoba z każdej grupy opowiedziała pozostałym uczniom, czego dowiedzieli się z prezentacji grodu gnieźnieńskiego. Kolejną aplikacją, która sprawiła młodym czytelnikom najwięcej frajdy to „Pstryk komiks”. Można szybko i prosto stworzyć komiks z dowolnego zdjęcia. Uczniowie wykonali takie właśnie komiksy. Na koniec czekał ich słodki poczęstunek oraz zakładki do książek.

02.06.2015 roku na spotkanie z tabletami przyszła grupa dzieci ze Świetlicy Gąsienica pod opieką Pani Doroty Ciesielskiej. Pogoda dopisała, dlatego też zajęcia odbyły się na powietrzu. Dziewczynki z zadowoleniem rozsiadły się na krzesełkach z tabletami w dłoniach. Od razu zainteresowała ich aplikacja Drawning Desk, dzięki której mogli przerabiać i dekorować zdjęcia wcześniej przez siebie wykonane. Następnie uczestnicy zajęć przeszli do aplikacji Garage Band i z radością tworzyli swoje utwory na gitarze, czy też keyboardzie. Każdy uczestnik otrzymał słodkości oraz zakładkę do książki.

Joanna Dolata