Kliknij, aby powiększyć17 października 2017 roku do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin zawitały dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Piechcinie, aby wysłuchać krótkiego wykładu Pani Olgi Gralak-Ćwikła na temat historii dobrych manier. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Cooltura na topie” - cyklu spotkań i warsztatów promujących dobre wychowanie wśród dzieci i młodzieży, przeprowadzonych dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Pani Gralak-Ćwikła opowiedziała dzieciom o tym, jak kształtowały się zasady dobrego zachowania na przestrzeni wieków; począwszy od starożytnej Grecji do czasów współczesnych. Następnie grupa zwiedziła bibliotekę, poznając jej zbiory – wśród których, między innymi, znajduje się sporo pozycji o dobrych manierach.

Olga Gralak-Ćwikła