Kliknij, aby powiększyćW poniedziałkowy poranek „Biedronki” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Mamliczu wraz z wychowawcą Panią Elwirą Wiśniewską odwiedziły filię Biblioteki Publicznej w Mamliczu. Dzieci zapoznały się z biblioteką oraz z jej zbiorami. Poznały także zasady korzystania z książeczek oraz w jaki sposób się z nimi obchodzić.

Czterolatkom najbardziej przypadły do gustu książeczki zabawki. Następnie przedszkolaki przeszły do swoich pomieszczeń, do których zaprosili bibliotekarza. Na powitanie zaśpiewały piosenkę „Jestem przedszkolakiem”. W sali czterolatków bibliotekarz przeprowadził zajęcia plastyczne. Dzieci wykonały zakładki do książek wykorzystując do tego pieczątki z bajkowymi bohaterami. Na zakładkach została także umieszczona informacja w jakich godzinach biblioteka jest czynna. W nagrodę za sumiennie wykonanie zadania dzieci zostały obdarowane słodyczami.

Edyta Dypolt

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg