Kliknij, aby powiększyćBiblioteczne spotkania z muzyką cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy.

W środę 21 września, miłośnicy dobrej muzyki mogli delektować się po raz trzeci dźwiękami fletni Pana, na której dla barcińskiej publiczności zagrał Oleg Dowgal.

Ukraiński artysta zamieszkały we Lwowie, jest cenionym muzykiem i kompozytorem, członkiem Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowcą tamtejszej Wyższej Szkoły Muzycznej. Fletnia Pana jest jego ulubionym instrumentem, chociaż nie stroni od gry na innego rodzaju piszczałkach lub skrzypcach.

Podczas występu w Bibliotece zaprezentował różnorodną twórczość zagraną na fletni Pana, na którą złożyły się utwory muzyki klasycznej, popularnej oraz ludowej. Artysta zagrał m.in. utwory klasyczne Jana Sebastiana Bacha, utwory szwedzkiego zespołu ABBA, ukraińskie i bałkańskie melodie oraz wiązankę karpackiej muzyki ludowej.

Muzykowi towarzyszył znany autor książek podróżniczych Roman Pankiewicz, który prowadził koncert, ubarwił spotkanie ciekawymi i dowcipnymi opowieściami. Koncert Olega Dowgala spotkał się z gorącym przyjęciem barcińskiej publiczności, która oklaskami nagrodziła wspaniały występ muzyka wirtuoza.

Na zakończenie koncertu pani dyrektor Biblioteki podziękowała artystom za piękny występ.

Alina Hofman