Kliknij, aby powiększyć20 września 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie II etapu projektu „Edukowanie przez czytanie”. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w warsztatach literackich z autorką Panią Dorotą Schrammek. Podczas warsztatów pisarka czytała dzieciom swoje opowiadania, a następnie zaprosiła je do wspólnej zabawy literackiej. Dzieci wymyślały z Panią Dorotą własne opowiadanie, którego bohaterami zostali Ada i Hubert.

Główni bohaterowie wybrali się do lasu gdzie znaleźli smoczą jamę i … . Dzieci dopowiadały przeróżne historie jakie spotkały Adę i Huberta. Tak naprawdę podczas tego spotkania powstało kilka wersji jednego opowiadania. Uczestnicy warsztatów byli bardzo zaangażowani w tworzenie nowej historyjki. Kolejnym etapem podsumowującym warsztaty z Panią Schrammek było wykonanie wraz z opiekunami ilustracji do wymyślonego wcześniej opowiadania.

Wystawę prac wykonanych przez uczestników projektu będzie można oglądać od 22.09.2016 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki.

Justyna Pałka