Kliknij, aby powiększyćDnia 16 września 2016 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne pn. „Wiara w siebie się opłaca”, w ramach cyklu „Biblioterapia dla Dużych i Małych”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II b miejscowej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak.

W pierwszej części zajęć drugoklasiści wzięli udział w zabawach integracyjnych („Złap piłkę”, „Wejdź do środka kręgu, jeśli lubisz tę rzecz lub czynność”, zabawa z chustą Klanzy).

Następnie dzieci wysłuchały bajki pt. „Admiralskie saboty” Cezarego Harasimowicza, po czym uczestniczyły w pogadance na temat wiary w siebie (definicja, kiedy wierzymy w siebie, co powoduje, że nie wierzymy w siebie, czy można to zmienić).

W części podsumowującej spotkanie uczniowie szukali wyrazów z rozsypanki wyrazowej, które kojarzą są z wyrażeniem „wiara w siebie”. Kolejne zadanie polegało na opisaniu i dopasowaniu odpowiednich minek do obrazków przedstawiających bałagan i porządek w pokoju. Drugoklasiści bawili się również w „Głuchy telefon”.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG