Kliknij, aby powiększyćAstronomiczna jesień już za parę dni, w tym roku przypada 22 września. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mamliczu korzystając ze słonecznej pogody wraz z bibliotekarzem Edytą Dypolt ruszyli na poszukiwanie pierwszych oznak zbliżającej się jesieni. Na spacerze odnaleziona została jarzębina, kasztany oraz kolorowe liście, które spadły z drzew. Dzieci zebrały liście o ciekawych kształtach, jak również inne dary jesieni.

W siedzibie biblioteki swoje skarby malowały farbami, a następnie odciskały na kartce papieru. O ile liście wyraźnie odwzorowały swoje odbicie, o tyle nieudała się ta sztuka z kasztanami i jarzębiną. Uczestnicy zajęć do swoich prac wykorzystali barwy jesieni. Głównie królowała barwa żółta, czerwona i brązowa. Z odciśniętych liści powstały kolorowe prace przedstawiające jesienne bukiety i drzewa. Przy słodkim poczęstunku odbyła się pogadanka o porach roku i zmieniającej się przyrodzie. Dzieci miło spędziły czas podczas wycieczki, zajęć plastycznych oraz pogadanki.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG