Kliknij, aby powiększyć6 września 2016 roku w Czytelni Internetowej Barcińskiej Biblioteki odbyło się pierwsze wrześniowe spotkanie Lokalnego Klubu Kodowania. Podczas zajęć dzieci w ramach przypomnienia programowały „duszka”, aby poruszał się do przodu, do tyłu, w górę i w dół. Podczas zajęć dzieci otrzymały instrukcję według, której miały zaprogramować prosty wyścig dwóch „duszków”, używając wizualnego języka programowania Scratch.

Scratch to język obiektowy, stworzony do nauczania dzieci i młodzieży. Programowanie odbywa się w sposób wizualny. Poszczególne elementy języka mają kształt puzzli. Mogą być one układane w określonym porządku. W taki sposób tworzy się kod przypisany konkretnemu obiektowi, który się programuje. Wygląd postaci przypisanych do obiektów wybiera się z zasobnika lub można pobierać z zewnątrz. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier i muzyki.

Dzięki nauce kodowania dzieci mają możliwość tworzenia własnych gier na telefon, programów komputerowych używanych na co dzień. Są także w stanie stworzyć stronę www.

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA !!! Zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 14 lat, które są zainteresowane zajęciami z kodowania do zgłaszania się w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki lub pod numerem telefonu 52 383-21-66. W barcińskiej bibliotece uczestnicy zajęć mają możliwość indywidualnej nauki programowania według języka Scratch.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG