Kliknij, aby powiększyć3 września 2016 roku, podczas Narodowego Czytania 2016 poświęconego dziełu Henryka Sienkiewicza Quo Vadis odbyło się wręczenie nagród w konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin z okazji Roku Sienkiewicza pt. „Literacka wędrówka śladami Henryka Sienkiewicza i jego bohaterów”.

Konkurs zapoczątkowany został w kwietniu. Jego uczestnicy co dwa tygodnie odpowiadali na zamieszczane online pytania dotyczące osoby pisarza, jego twórczości jak również ekranizacji jego dzieł. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik konkursu otrzymywał punkt; dodatkowe punkty można było zdobyć za polubienie postu o konkursie na profilu biblioteki na portalu Facebook.

Trzeba przyznać, że nie było łatwo; pytania wymagały sporej wiedzy. Czytelnicy biblioteki jednak nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania. Po podliczeniu zebranych punktów wszystko stało się jasne: pierwsze miejsce w konkursie zajął Michał Kozłowski, drugie Agnieszka Klecha, trzecie zaś Agnieszka Moritz. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Olga Gralak-Ćwikła