Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna w Mamliczu przyłączyła się do obchodów Święta Plonów parafii Lisewo Kościelne. Mamlicka książnica wspólnie z Radą Sołecką Mamlicz, Świetlicą MDK w Mamliczu oraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Mamliczu przyozdobiła świetlicę i teren przed świetlicą. Przy bramie wjazdowej przybyłych gości witały świnki ze słomy oraz trzymetrowa gospodyni. Na scenie znajdowała się zagroda z domem, młynem, zwierzętami i plonami, a także z parą gospodarzy.

W dniu 3 września frekwencja dopisała. Sołtys Mamlicza Pan Jakub Jurek zaprosił licznie przybyłych do wspólnych obchodów Dożynek. Chłopcy i dziewczęta przedstawili mini kabaret oraz część muzyczną. Do występu artystycznego młodzież przygotowały pracownice świetlicy i biblioteki. Po młodych ludziach wystąpili profesjonalni aktorzy z „Trójki”, którzy wcześniej często występowali w bibliotece w Barcinie. Natomiast przed świetlicą na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki, basen z piłeczkami i wata cukrowa. Wolontariuszki biblioteki Roksana i Iga rozdawały najmłodszym dzieciom zwierzaki i zabawki z balonów, które wcześniej osobiście wykonały. Bibliotekarz Edyta Dypolt prowadziła zabawy animacyjne dla dzieci. Każde dziecko mogło m.in. złowić rybkę z nagrodą oraz wziąć udział w zabawie z chustą animacyjną. Nagrody zostały ufundowane przez bibliotekę i Radę Sołecką Mamlicz.

Edyta Dypolt