Kliknij, aby powiększyćBiblioteczne podsumowanie wakacji odbyło się 30.08.2016 roku przy Stanicy Klubu Żeglarskiego „Neptun” w Barcinie. Organizatorem Festynu w ramach Partnerstwa „Tradycja-Kultura-Nowoczesność” była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin przy współpracy z Klubem Żeglarskim „Neptun” Barcin. W festynie uczestniczyły 72 osoby.

Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak powitała aktorki Teatru „FRAJDA” z Torunia oraz wszystkich przybyłych na plac uczestników zajęć i ich rodziców, dziadków i ciocie.

Aktorki Magdalena i Karolina tym razem wcieliły się w rolę biedronki i muchy, które zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy na wesołej letniej łące. Dzieci brały udział w wielu zabawach, animacjach oraz konkursach, które przygotowały dla nich biedronka z muchą. Nie zabrakło także gier zespołowych oraz tańców którym towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji. Na koniec festynu wszystkie dzieci wzięły udział w wakacyjnej loterii fantowej. Aby otrzymać nagrodę należało złowić za pomocą mini wędki rybkę z jeziorka. Każda rybka miała przyklejony numerek, który odpowiadał różnym nagrodom rzeczowym.

Podczas wakacji w Oddziale dla dzieci i młodzieży zostało zorganizowanych 19 zajęć w których uczestniczyło 399 dzieci. Po za tym dzieci korzystały z @-czytelni i tabletów.

Justyna Pałka