Kliknij, aby powiększyćDzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych w bibliotece w Mamliczu oraz w świetlicach MDK w Mamliczu, Sadłogoszczy i Piechcinie wzięły udział w wycieczce integracyjnej do „Jura Parku” w Solcu Kujawskim. W dniu 5 sierpnia pogoda dopisała, tak też wycieczkowicze w pełni słońca mogli podziwiać modele dinozaurów. Dzieci w trakcie zwiedzania miały możliwość bliżej przyjrzeć się tym niezwykłym istotom i je dotknąć.

Pokonując ścieżkę dydaktyczną słuchały przewodnika, który ciekawie opowiadał o paleontologii i erze dinozaurów. Wiele emocji dostarczyła wizyta w kinie 5D na filmie „Historia powstania wszechświata”, podczas którego dzieci przeżyły niesamowitą przygodę. W czasie trójwymiarowego seansu oddziaływane są na widza nie tylko bodźce wzrokowe, ale również ruchowe, dotykowe, zapachowe i dźwiękowe. Po seansie uczestnicy wycieczki skorzystali z gigantycznego placu zabaw w którym znajdują się m.in. różnorodne karuzele, zjeżdżalnie, samochodziki, basen z piłeczkami, kolejka szynowa. Pobyt w „Jura Parku” nie tylko uczy, ale także bawi.

Edyta Dypolt