Kliknij, aby powiększyćDnia 05.08.2016 r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się kolejne zajęcia w ramach „Wakacyjnych spotkań z biblioteką”. Tym razem wybraliśmy się całą grupą w plener. Spacerkiem udaliśmy się na pobliski plac zabaw mieszczący się przy budynku Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin przy ul. LWP.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji... Bawiliśmy się chustą animacyjną m.in. w takie zabawy jak: „deszczowa chmura”, „zabawa z numerami”, „tarcza strzelecka”, „ kolorowe wycieczki” ,itp. Dzieci żwawo zabrały się do zabawy , gdyż za każdą konkurencję otrzymywały punkty. Dwie osoby, które zdobyły największą liczbę punktów wybierały sobie kolejne osoby do drużyny. W ten sposób utworzyły się dwie drużyny, z których każda musiała pokonać indywidualnie tor przeszkód złożony z takich zadań jak podskakiwanie na jednej nodze, rzut do celu, przejście z książką na głowie, itd. Po zabawie na dzieci czekała słodka niespodzianka. Nie zabrakło również łamigłówek, z którymi dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Na koniec odbyło się cotygodniowe losowanie, w ten sposób każde dziecko otrzymało drobny upominek.

Żaneta Kubera

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG