Kliknij, aby powiększyćW dniu 2 sierpnia w siedzibie biblioteki w Mamliczu odbyły się warsztaty malarskie z Panią Martą Wilk - Wierzbińską. Pani Marta jest malarką pracującą na co dzień pastelami, akwarelami oraz farbami olejnymi. Najczęściej maluje krajobrazy, martwą naturę, jak i ikony. Niejednokrotnie w bibliotece w Barcinie można było podziwiać prace Pani Marty. Było to nie tylko malarstwo, ale również przedmioty ozdobione metodą decoupage.

Pani Marta chętnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. To nie pierwszy raz kiedy w bibliotece odbywają się warsztaty plastyczne pod kierownictwem Pani Marty. Tym razem uczestnicy wakacyjnych zajęć poznawali pastele. Pani Marta cierpliwie tłumaczyła i pokazywała na czym polega nakładanie na siebie kilku warstw barw pasteli. Podpowiadała kiedy należy użyć gumki chlebowej i lakieru. Przewodnim tematem prac powstałych podczas warsztatów były: „Latające kapelusze”, „Kwiaty we włosach”, „Chmury nad łąką” oraz „Kosmos”. W spotkaniu uczestniczyło 15 osób.

Edyta Dypolt