Kliknij, aby powiększyćW dniu 22 lipca Biblioteka Publiczna Filia Mamlicz wraz z Świetlicą MDK w Mamliczu zorganizowały spotkanie poetyckie z Panią Zofią Jesionowską. Przybyli goście wysłuchali wierszy m.in. z tomiku „Kwiaty odejdą z latem”, wydanego przez książnicę w Barcinie. W tym dniu Pani Zofia nie tylko czytała swoje wiersze ale także opowiadała o swojej twórczości i towarzyszących jej inspiracjach. Zdradziła w jaki sposób powstają wiersze, a także kto jest ich pierwszym czytelnikiem. W trakcie spotkania można było również wysłuchać aranżacji muzycznych przygotowanych na flecie poprzecznym przez Panią Julię Dypolt. Poezja połączona z muzyką klasyczną stworzyła ze sobą niezwykły duet, dostarczając słuchaczom wspaniałych doznań artystycznych.

Pani Zofia jest emerytowanym nauczycielem, posiadającym wiele zainteresowań oraz pasji. Mieszkanka Barcina udziela się jako wolontariusz w bibliotece, śpiewa w chórze, występuje w teatrze, działa w sekcji origami i decopage, a wolnych chwilach pisze wiersze. Aktywna członkini Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dyskusyjnego Klubu Książki, dwukrotnie została ogłoszona Czytelniczką Roku w Bibliotece Publicznej w Barcinie. Panią Zofię śmiało można nazwać „człowiekiem renesansu”. Natomiast Pani Julia jest absolwentką szkoły muzycznej, lubiącą literaturę skandynawską, miłośniczką Stephena Kinga oraz Jo Nesbo, na co dzień związaną zawodowo z Orkiestrą Wojskową w Poznaniu.

Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu poetyckim w Mamliczu otrzymały tomiki poezji „Kwiaty odejdą z latem” z dedykacją od Pani Zofii Jesionowskiej.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG