Kliknij, aby powiększyćPoczątek lata to dzień, który warto świętować. W dniu 24 czerwca 2016 roku, mieszkańcy Barcina witali lato, biorąc udział w festynie zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin, Środowiskowy Dom Samopomocy, Miejski Dom Kultury oraz Klub Żeglarski „Neptun” w ramach partnerstwa „Tradycja-Kultura-Nowoczesność”.

Słoneczna pogoda sprzyjała zabawie, więc na placu przy Przedszkolu nr 3 w Barcinie, gdzie odbywała się impreza, zebrała się spora grupa widzów.

Po powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor biblioteki Grażynę Szafraniak i kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy Panią Agnieszkę Kaniukę impreza rozpoczęła się. Na scenę wkroczyły członkinie grupy teatralnej Frajda z Torunia w wesołych przebraniach; dzieci błyskawicznie włączyły się do wspólnej zabawy. Było dużo śmiechu, tańca oraz baniek mydlanych. Po zakończeniu występu Frajdy dzieci oraz ich rodzice zaproszeni zostali do wielu konkursów i zabaw prowadzonych przez pracowników biblioteki. Każda osoba, która brała udział w zabawach została nagrodzona; stało się to dzięki hojności sponsorów: P.P.H.U. „Barbara”, Zakład Elektroinstalacyjny Zbigniew Skoczyński, Specjalistyczny Gabinet Kosmetyczny Agnieszki Moritz, Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Arno” Krzysztof Szulc, Firma Ogrodnicza Lisieccy, Księgarnia „Kredka”, Urząd Miejski w Barcinie oraz P.P.H.U. „Centrum”. Kręcono hula-hop, łowiono rybki, rzucano do celu, rodziny prezentowały się podczas krótkich występów. Kolejnym i ostatnim punktem programu był występ muzyka, gitarzysty i kompozytora Janka Samołyka wraz z zespołem.

Podczas festynu widzowie korzystać mogli z wielu różnych atrakcji. Dzieci miały możliwość pomalować twarz lub dostać zwierzątko z baloników na stoisku Środowiskowego Domu Samopomocy oraz malować kredą po murze. Każdy mógł skosztować chleba ze smalcem proponowanego przez Pana Krzysztofa Leśniewskiego z Kuchni Pałuckiej, zapisać się do biblioteki lub wziąć książkę ze specjalnie przygotowanego stoiska. Chętni próbowali swoich sił w tworzeniu pzedmiotów z papierowej wikliny pod czujnym okiem Pań uczestniczących w cyklu spotkań ”Artystyczne pasje czytelniczek” z barcińskiej Filii nr 1.

Dziękujemy wszystkim, którzy bawili się razem z nami. Wesołych wakacji!

Olga Gralak-Ćwikła