Kliknij, aby powiększyćWe wtorkowe popołudnie w barcińskiej bibliotece po raz ostatni spotkali się uczestniczy projektu „Edukowanie przez czytanie”. Dzieci wraz z opiekunami wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. „Świnka Chrumcia”.

Przedstawienie o perypetiach małej świnki, która nie przepadała za kąpielą i nie miała ochoty dbać o swoje zdrowie i higienę osobistą przyciągnęło do biblioteki nie tylko dzieci biorące udział w projekcie, ale także przedszkolaków i uczniów młodszych klas podstawówki. Historię małej świnki zaprezentowały aktorki z grupy teatralnej „FRAJDA” z Torunia Panie Magdalena Kamińska i Karolina Limonowicz. Aktorzy teatru „FRAJDA” tworzą od kilku lat spektakle edukacyjne dla dzieci.

Po spektaklu dyrektor biblioteki Pani Grażyna Szafraniak podsumowała projekt „Edukowanie przez czytanie” oraz wręczyła najmłodszym czytelnikom nagrody w postaci książeczek i dyplomów za udział w projekcie.

Na koniec spotkania dzieci chętnie pozowały do zdjęć z Świnką Chrumcią i jej rodziną.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG