Kliknij, aby powiększyć20 czerwca 2016 roku odbyły się ostatnie zajęcia z kodowania. Lokalny Klub Kodowania w barcińskiej bibliotece powstał w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Powyższa fundacja udostępniła nam materiały do przeprowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą oraz roboty Finch.

Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe sposoby programowania robotów oraz miały możliwość nauczyć się sterować i programować polecenia tak, aby robot poruszał się do przodu, do tyłu oraz aby omijał przeszkody. Zajęcia praktyczne Lokalnego Klubu Kodowania prowadził informatyk Pan Maciej Gawroński. Natomiast za część merytoryczną projektu odpowiedzialna była bibliotekarka Pani Justyna Pałka.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG