Kliknij, aby powiększyćSpotkania z cyklu „Artyści gminy prezentują” organizowane w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin cieszą się wśród użytkowników biblioteki niesłabnącym powodzeniem. W cyklu prezentowane są prace mieszkańców miasta i gminy, którzy w sposób mniej czy bardziej profesjonalny zajmują się różnymi dziedzinami plastyki.

Szczególnym wydarzeniem w cyklu zawsze są wystawy dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztuką; kolejne spotkanie tego typu odbyło się 15 czerwca 2016 roku, kiedy zaprezentowano prace dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, powstałe pod kierunkiem Pani Marty Wilk-Wierzbińskiej.

Na wystawie pokazano dzieła grupy kilkudziesięciu dzieci w różnym wieku. Prace o bardzo zróżnicowanej tematyce wykonane zostały za pomocą wielu technik plastycznych. Dominuje rysunek i malarstwo, na wystawie zobaczyć jednak można także prace stworzone za pomocą technik kolażu, frotażu (przecierania), wyklejania itd. Pani Marta opowiedziała również o najnowszym projekcie wykonanym przez dzieci- teatrzyku kukiełkowym pokazującym przygody Pinokia. Dzieci nie tylko napisały tekst sztuki opowiadający o perypetiach drewnianej kukiełki, jak również zrobiły pacynki oraz przygotowały scenę. Ku radości zebranych, uczniowie Pani Marty wystawili swoją sztukę w bibliotece, podczas wernisażu.

Wszyscy podziwiali kukiełki wykonane przez dzieci i dowcipny tekst. Po zakończeniu krótkiego przedstawienia mali aktorzy zebrali zasłużone, gromkie brawa.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg