Kliknij, aby powiększyć14 czerwca 2016 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się wyjątkowe wydarzenie –wręczenie nagród w konkursie plastycznym organizowanym przez Hurtownię Papierniczą Barbara, Hurtownię Kredka z Barcina.

Była to czwarta edycja konkursu, przeznaczonego dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych; jego tematem było „Książka inspiruje – moje ulubione zwierzę” . W tym roku w organizację konkursu włączyła się biblioteka. W gmachu książnicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie, połączone ze spotkaniem autorskim z Panem Pawłem Wakułą – rysownikiem oraz autorem książek dla dzieci.

Na konkurs wpłynęło 75 prac przedstawiających ulubione zwierzęce postaci z książek czy filmów. Jury konkursu miało nie lada zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów:

Kategoria przedszkola – 4 lata: Oliwia Szałkowska – Przedszkole nr 1 w Barcinie

Kategoria przedszkola – 5 lat: Filip Sobociński – Przedszkole nr 1 w Barcinie

Kategoria przedszkola – 5 lat: Natalia Dudek – Przedszkole w Piechcinie

Szkoły podstawowe, klasy I: Aleksandra Soska – ZPS w Piechcinie

Szkoły podstawowe, klasy II: Agata Zioła – SP nr 1 W Barcinie

Szkoły podstawowe, klasy III: Weronika Grzegrzółka – SP nr 1 w Barcinie

Szkoły podstawowe, klasy IV: Wiktoria Kowalska – SP nr 1 w Barcinie

Szkoły podstawowe, klasy V: Marcin Dzióbkowski – SP nr 1 w Barcinie

Szkoły podstawowe, klasy VI: Wiktoria Bojko – ZPS w Piechcinie Gimnazjum:

Sabina Gabriela Kołaczyk – ZS nr 1 w Barcinie

Szkoły ponadgimnazjalne: Iwona Karczmarczyk – ZS nr 1 w Barcinie

Laureaci, jak również wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Podczas uroczystości zebrani w czytelni gości mieli okazję spotkać się z Panem Pawłem Wakułą, rysownikiem oraz autorem książek dla dzieci. Szerszej publiczności Pan Paweł znany dzięki satyrycznym rysunkom zamieszczanych w tygodniku Angora. Rysownik opowiedział o tajnikach swojego warsztatu artystycznego, jak również inspiracjach do swoich książek. Swoją sprawność zaprezentował, wykonując na szybko kilka rysunków. Podczas spotkania istniała możliwość zakupu książek Pana Wakuły, z czego skorzystało wiele osób. Każda książka została przez pisarza podpisana oraz opatrzona rysunkiem.

Wręczenie nagród oraz spotkanie z rysownikiem to jednak nie wszystkie atrakcje tego wieczoru. Po zakończeniu wydarzeń w bibliotece nagrodzone dzieci oraz ich rodzice przenieśli się na Halę Widowiskowo-Sportową w Barcinie, gdzie zorganizowano festyn rodzinny. Na gości czekało wiele atrakcji – liczne gry i zabawy, zajęcia manualne i plastyczne, malowanie twarzy, poczęstunek przygotowany przez P. Krzysztofa Leśniewskiego oraz słodka niespodzianka – ogromny tort.

Olga Gralak-Ćwikła