Akcja informacyjno-edukacyjna dla mieszkańców, debaty, lekcje dla młodzieży, konsultacje, prezentacje projektów, artykuły i wywiady w mediach lokalnych - takie działania wokół budżetu obywatelskiego prowadził zespół Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin we współpracy z władzami gminy. Biblioteka wraz z władzami Barcina znalazła się wśród laureatów tegorocznej edycji nagrody Super Samorząd przyznawanej w ramach ogólnopolskiej akcji "Masz Głos, Masz Wybór".

Przy wprowadzeniu budżetu obywatelskiego biblioteka współpracowała z powołanym przez burmistrza Zespołem ds. Budżetu Obywatelskiego oraz z innymi instytucjami i organizacjami działającymi w gminie. Zaangażowanie biblioteki przyniosło efekty. W ramach budżetu obywatelskiego wpłynęły 22 wnioski, a udział w głosowaniu wzięło ponad 20% mieszkańców gminy.

Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu: biblioteki.org