Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin w ramach współpracy z bibliotekami szkolnymi zorganizowała happening z okazji Dnia Dziecka w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W całej Gminie Barcin o tej samej porze 1 czerwca 2016 roku zebrały się dzieci, którym czytano polską literaturę dziecięcą.

Happening w Bibliotece Publicznej trwał dwa dni, ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem. W środę bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 3 w Barcinie. Natomiast w czwartek tj. 02.06.2016 roku barcińską książnicę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 w Barcinie. Najmłodszym czytelnikom kanon twórczości Juliana Tuwima przybliżyła młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Barcinie. Wiersze czytali: Julia Gamelska, Iwona Kaczmarczyk, Aleksandra Kołodziejska, Izabela Marczak, Amelia Woźniak, Martyna Wszelaki, Jakub Kozłowski, Jakub Szostek, Marek Wróblewski oraz Pani Grażyna Łysy, która wraz z Panią Joanną Kranc przygotowała młodzież do występu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały z okazji Dnia Dziecka słodkie niespodzianki oraz kolorowe baloniki.

Justyna Pałka