Kliknij, aby powiększyćW listopadowe popołudnie zawitał do biblioteki na Starym Mieście pan Łukasz z wydawnictwa TAKO z Torunia. Pokazał rodzicom i dzieciom, że książka to również przygoda i dobra zabawa dla każdego – małego i dużego.

Podstawą spotkania była książka wydawnictwa TAKO pt. ”Maryna” Evy Mejuto. Animator zapoznał czytelników z treścią książki o Marynie i Macieju oraz wspólnym podziale obowiązków w pieczeniu chleba, a następnie zaprosił do zabawy. Było smakowanie chleba, rysowanie mapy, tworzenie przysmaków do szafy Maryny oraz następnie ich reklamowanie, projektowanie fartuszka i czapki kucharza. Najwięcej frajdy sprawiło zebranym wykonanie portretu Maryny z ciasta i krepy oraz lepienie pierogów z ulubionym nadzieniem. Spotkanie zakończyło się obejrzeniem filmu animowanego i wspólnym wykonaniem podziękowania w formie plakatu – „TAKO NA PIĄTKĘ”. Uczestnicy byli wdzięcznii za kreatywne pomysły plastyczne, które wykorzystają w codziennym czytaniu książek. Mamy i babcie były zadowolone, że ich pociechy pomogą im lepić pierogi na Wigilię. ”Już teraz nie będę musiała lepić pierogów sama” – oznajmiła mama. Pan Łukasz obiecał, że niedługo wróci ”i znowu zabierze nas w pouczającą i ciekawą podróż pełną pomysłów plastycznych i niezapomnianych wrażeń”.

Na pamiątkę wspaniałej zabawy została ”szafa Maryny” z przysmakami. Jakimi? Można się będzie przekonać odwiedzając bibliotekę na Starym Mieście i zapoznać się z zawartością.

Anna Zielińska