Kliknij, aby powiększyćW ramach Programu Biblioteki Narodowe „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2” w piechcińskiej bibliotece dnia 19 listopada 2014 roku odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Haft pałucki i kujawski”, którą przeprowadziły panie Ewa Żuchowska i Jadwiga Dziurgiela, wykwalifikowane hafciarki, wielokrotnie nagradzane w konkursach sztuki ludowej, a ponadto należące do Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Na zajęcia przybyli uczniowie IV klasy szkoły podstawowej ZPS w Piechcinie. W trakcie spotkania pani Ewa Żuchowska omówiła cechy haftu kujawskiego, a pani Jadwiga Dziurgiela pałuckiego. Następnie panie zaprezentowały elementy stroju ludowego w zależności od reprezentowanego przez siebie regionu etnograficznego.

Bardzo ciekawa lekcja biblioteczna wzbudzająca zainteresowanie dzieci. Potwierdzeniem tego faktu były liczne pytania zadawane lokalnym hafciarkom. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób.

Dorota Witkowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg