Kliknij, aby powiększyćW dniu 18 listopada 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Mamliczu wraz z wychowawcą panią Hanną Krauze odwiedziły siedzibę Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin Filia Mamlicz. Wśród przedszkolaków jest sporo stałych bywalców biblioteki. Często oni uczestniczą w zajęciach kulturalnych, plastycznych, wycieczkach organizowanych wspólnie z świetlicą w Mamliczu, a także chętnie wypożyczają książeczki dla dzieci. Przedszkolaki, które były po raz pierwszy miały okazję zapoznać się z biblioteką, jej ofertą spędzania wolnego czasu, jak również ciekawym księgozbiorem, który mogły dotknąć i dokładnie obejrzeć. Największym zainteresowaniem milusińskich cieszyły się książeczki-zabawki.

W trakcie spotkania czytana była „Rzepka” Juliana Tuwima. W tym czasie dzieci kolejno odgrywały rolę tytułowej rzepki, dziadka, babci oraz kolejnych bohaterów wierszyka. Musieli przy tym być uważnymi słuchaczami i wykazać się dużą spostrzegawczością. Kolejnym zadaniem do wykonania było ozdobienie pieczątkami zakładek do książek. Tematem przewodnim dla dziewczynek były księżniczki, zwierzątka i kwiatki, natomiast dla chłopców Kubuś Puchatek i samochody. W nagrodę otrzymali słodkie upominki oraz kolorowanki z wesołym słoniem. Przedszkolaki opuszczały siedzibę biblioteki z uśmiechami na buzi obiecując, że będą często ją odwiedzać.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG

{jcomments on}

W trakcie spotkania czytana była „Rzepka” Juliana Tuwima. W tym czasie dzieci kolejno odgrywały rolę tytułowej rzepki, dziadka, babci oraz kolejnych bohaterów wierszyka. Musieli przy tym być uważnymi słuchaczami i wykazać się dużą spostrzegawczością. Kolejnym zadaniem do wykonania było ozdobienie pieczątkami zakładek do książek. Tematem przewodnim dla dziewczynek były księżniczki, zwierzątka i kwiatki, natomiast dla chłopców Kubuś Puchatek i samochody. W nagrodę otrzymali słodkie upominki oraz kolorowanki z wesołym słoniem. Przedszkolaki opuszczały siedzibę biblioteki z uśmiechami na buzi obiecując, że będą często ją odwiedzać.

Edyta Dypolt