Kliknij, aby powiększyć „Z mamą albo tatą

chodzisz tam czasami,

gdy chcesz wypożyczyć

książkę z obrazkami ?”

z książki Anny Mikita – „Zagadki dla maluchów”

We wtorkowe jesienne przedpołudnie 21 października bibliotekę na Starym Mieście odwiedziły 4-latki-grupa „Kotków” ze swoja panią – Karolina Rucińską. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece dzieci zapoznały się z jej działalnością i wypożyczaniem książek.

Jak opiekować się kotkiem przedszkolaki dowiedziały się z przeczytanej przez bibliotekarkę bajki z serii ”Mądra Mysz”o Zuzi i jej przygodach z tym sympatycznym zwierzątkiem. Dużą przyjemność dzieciom sprawiło własnoręczne oglądanie książeczek, których bohaterem był kotek lub inne zwierzątko. Uwagę maluchów zwróciły kolorowe pufy , dywan materac i maskotki: lew-Eustachy, miś – Kazik, piesek – Sonia i największa atrakcja – kotek Mruczek. Na pamiątkę wizyty dzieci otrzymały maski kotków – dziewczynki-różowe a chłopcy czarne aby długie jesienne wieczory mogli spędzić w domu na zabawie w „Kotkowy teatrzyk”. Na maseczkach znalazła się wizytówka biblioteki z informacją dla rodziców.

Anna Zielińska

1.jpg2.jpg3.JPG4.JPG