Kliknij, aby powiększyć6 października minęła 85 rocznica urodzin Wandy Chotomskiej- autorki znanych i lubianych utworów dla dzieci: „Pieciopsiaczki”, „Kareta z piernika”, „Legendy Polskie”, „Dzieci pana Astronoma” i wiele , wiele wierszy.

Jeden z nich –„ Tuba z pastą do zębów” był początkiem do rozmowy o ząbkach. Przeczytały go panie opiekunki: pani Hanna Michalska z Przedszkola nr1 i pani Danuta Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr1 w Barcinie, które odwiedziły bibliotekę wraz z przedszkolakami .Dzieci zapoznały się z książkami jubilatki, dowiedziały się, że najmocniejsze i najpiękniejsze ząbki mają wiewiórki, które lubią orzechy i żołędzie. Robią z nich jesienią zapasy na zimę . Zabawa ruchowa :”Wiewiórki w dziupli” dziewczynkom i chłopcom pozwoliła wcielić się w rolę tego sympatycznego ,rudego zwierzątka. Lekcja biblioteczna zakończyła się wręczeniem masek wiewiórek. Dzieci w przedszkolu ozdobią prace według własnych pomysłów i kolorów i będą się bawić w teatrzyk.

Spotkaniu towarzyszyła wystawka książek autorki ,które czekają na swoich czytelników. Polecam nowo zakupione ”Pięciopsiaczki” w wersji drukowanej- do czytania jak i w wersji mówionej na płycie- do słuchania

27 i 28 listopada w dwóch lekcjach bibliotecznych uczestniczyły 42 osoby

Zielińska Anna