Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin jest miejscem, do którego zjeżdżają się bibliotekarze z całego kraju, by szukać inspiracji dla swej pracy. Są to zazwyczaj osoby zaprawione w bibliotekarskich bojach. 6 listopada 2014 roku w naszej bibliotece doszło do kolejnej wizyty. Tym razem barcińską książnicą zainteresowali się ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z światem bibliotek – studenci z koła naukowego kierunku Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Kilkoro młodych ludzi pod wodzą swego opiekuna dr. Bernadety Iwańskiej – Cieślik po bibliotece oprowadziła Pani Dyrektor Grażyna Szafraniak. Zaprezentowała pracowników i opowiedziała o specyfice pracy każdego z działów książnicy. Sporo miejsca poświęciła także działalności kulturalnej i oświatowo-wychowawczej naszej instytucji, czyli tej jej funkcji, która wykracza poza standardowy zakres pracy bibliotek. Wszystko zgodnie z myślą przewodną naszej książnicy, która głosi, że biblioteka to nie tylko zbiór książek, ale i miejsce, gdzie można przyjść, miło spędzić czas na koncercie lub spotkaniu autorskim, spotkać się z ciekawymi ludźmi, dowiedzieć się czegoś i dokształcić.

Studenci byli ciekawi każdego niemal aspektu pracy bibliotekarzy. Mamy nadzieję, że wspomnienia wyniesione z naszej książnicy pomogą im kiedyś w pracy w bibliotece – czego im serdecznie życzymy.

Olga Gralak-Ćwikła

1.JPG2.JPG