Kliknij, aby powiększyćW środę, 29 października 2014 r. do piechcińskiej biblioteki przyszli z wizytą uczniowie pierwszej klasy ZPS w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską, na lekcję biblioteczną pn. „Wanda Chotomska dla dzieci” z okazji 85. rocznicy urodzin autorki wierszy, a także opowiadań dla dzieci i młodzieży.

W trakcie zajęć pierwszoklasiści poznali sylwetkę Wandy Chotomskiej. Następnie wysłuchali kilku jej wierszy: „Taniec z wężem”, „Wypożyczalnia skrzydeł”, „Dziurki w serze” oraz „Motyl”. W dalszej części spotkania odbyła się pogadanka na temat węży, motyli i dziur w serze z wykorzystaniem pomocy naukowych (albumów ze zdjęciami). Dzieci zilustrowały również jedną ze scen wiersza „Wypożyczalnia skrzydeł”.

Młodzi czytelnicy doskonale poradzili sobie z interpretacją treści literackich w twórczości plastycznej podczas prezentacji swojej pracy. W zajęciach uczestniczyły 22 osoby.

Dorota Witkowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg