Kliknij, aby powiększyćW Oddziale dla dzieci BPMiG w Barcinie odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Spotkanie z książką w bibliotece” w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych– Priorytet 2”.

Głównym celem lekcji opracowanej przez bibliotekarkę Justynę Pałka, było zapoznanie dzieci z biblioteką, propagowanie idei czytania oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Podczas spotkania dyskutowano o tym, jak czytelnik powinien zachowywać się w bibliotece oraz jak należy dbać o książki. Dzieci poznały i utrwalały poprzez zabawę budowę książki. Następnie rozwiązywały zagadki związane z głównymi bohaterami bajek oraz rozwiązywały quizy dotyczące tytułów książek.

Na zakończenie lekcji dzieci rozwiązywały w grupach krzyżówkę związaną z czytaniem i budową książki.

Na pamiątkę pobytu w bibliotece każdy uczestnik spotkania otrzymał kartkę z „Radami książki”, które brzmią następująco:

„Nie pisz i nie rysuj na moich kartkach,

bo jeśli mnie zniszczysz, nic nie będę warta.

Nie zaginaj rogów i dbaj o okładkę,

gdy przerwiesz czytanie, włóż we mnie zakładkę.”

W lekcji wzięła udział klasa III A ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie – 22 osoby z wychowawczynią Panią Olgą Nowicką.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG