Kliknij, aby powiększyć„Artyści gminy prezentują” to cykl wystaw organizowanych od kilku lat w barcińskiej książnicy. Dnia 15.10.2014 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: wernisaż wystawy prac Pani Marty Wilk-Wierzbińskiej z gościnnym udziałem ojca artystki, Krzysztofa Wilka, córki Kariny oraz wychowanka malarki, ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Barcinie Kacpra Ławińskiego.

Marta Wilk-Wierzbińska, absolwentka Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, na co dzień nauczycielka plastyki i języka polskiego w szkole podstawowej, opowiedziała o swojej przygodzie ze sztuką. O drodze twórczej opowiadali także pozostali bohaterowie wernisażu.

Prace plastyczne prezentowane na wystawie wykonane zostały różnymi technikami, prezentowana jest także różna tematyka. Przewodnim tematem prac jest martwa natura, pejzaże oraz zwierzęta. Stosowane techniki i umiejętności twórców są różne, wynikają z ich wieku oraz doświadczenia malarskiego.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu gości, w tym członków rodziny oraz znajomych twórców. Zebrani z podziwem wyrażali się o talentach artystów, uwieczniając swoje gratulacje w postaci kwiatów oraz wpisu do księgi pamiątkowej biblioteki.

Zapraszany do odwiedzania biblioteki i oglądania wystawy, która będzie trwała do 15 listopada.

Alina Hofman

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG