Kliknij, aby powiększyć6 listopada minie rok od chwili, gdy nowa siedziba Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin otworzyła swe podwoje dla czytelników. Od tego czasu w murach nowego budynku tętni życie – rośnie liczba czytelników, powiększa się księgozbiór , co chwila odbywają się spotkania edukacyjno-kulturalne, zajęcia dla dzieci, imprezy rangi lokalnej i ogólnopolskiej. Nie dziw więc, że barcińska książnicy staje się inspiracją dla kolegów po fachu, goszcząc wizyty studyjne bibliotekarzy z całej Polski. 8 października 2014 roku do Barcina zjechali pracownicy bibliotek z województwa warmińsko-mazurskiego, w ramach wizyty zorganizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Grupie około trzydziestu pracowników bibliotek przewodziła Zastępca Dyrektora WSP w Olsztynie, Pani Renata Pietrulewicz. Pobyt naszych gości realizowany był w toku projektu Instytutu Książki.

Bibliotekarze byli zachwyceni budynkiem biblioteki, jej wystrojem i organizacją pracy. Wielu spośród nich przygotowuje się do modernizacji lub rozbudowy własnych placówek w ramach programu Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek, szczególnie zaciekawieni byli więc kwestią funkcjonalności mebli i sprzętów. Żywa dyskusja toczyła się w czytelni i oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki, gdzie nasi goście wypytywali o ofertę kulturalną barcińskiej książnicy. Pani Dyrektor Grażyna Szafraniak odpowiadała na liczne pytania dotyczące współpracy biblioteki z innymi instytucjami w ramach partnerstwa. Niemal każdy kąt biblioteki został sfotografowany.

Po zwiedzeniu budynku nasi goście zasiedli w czytelni, gdzie przy kawie i słodkim poczęstunku wymieniali się wrażeniami. Zgodnie przyznali, że warto było przyjechać i zainspirować się, było bowiem czym.

Olga Gralak-Ćwikła

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG