Kliknij, aby powiększyćOd 13 lat w dniu 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku akcja realizowana jest pod hasłem: „Tam, gdzie mieszka ilustracja”. Tego dnia w Przedszkolu na Starym Mieście odbyło się głośne czytanie. Filia nr1 „udała się” z wizytą do grupy 3 latków – Biedroneczek. Maluchy były bardzo zainteresowane zaistniałą sytuacją. Bardzo chętnie podjęły rozmowę o bibliotece i czytaniu, po czym wysłuchały bajki o biedronce, która została wybrana specjalnie dla nich. Dowiedziały się przy tym ile kropek ma na sobie biedronka, kogo się boi a także, czym się żywi. Z przyjemnością zapoznały się również z książeczkami, które biblioteka zakupuje z myślą o nich.

Stanowczo należy stwierdzić, że czytanie dzieciom korzystanie wpływa na ich rozwój, ponieważ pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo a także wymaga słuchania, co poprawia koncentracje, czytanie przede wszystkim uczy. Dobrze dobrana lektura sprawia, że można miło spędzić czas i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Roksana Mróz

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg7.jpg