Kliknij, aby powiększyćW ramach wspierania partnerstw bibliotek I i II rundy Programu Rozwoju Bibliotek przedstawiciele naszej biblioteki uczestniczyli 11 i 12 września 2014r. w wizycie studyjnej w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Wizytę zorganizowało Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Oprócz bibliotekarzy z Barcina w Brusach gościli bibliotekarze z Człuchowa, Dzierzgonia, Gruty, Jarocina, Okonina, Polnicy i Słupska oraz Partnerzy bruskiej biblioteki.

Pierwszego dnia przedstawiono walory turystyczne Gminy Brusy, omówiono działania kulturalne w ramach współpracy z instytucjami i stowarzyszeniami z gminy Brusy, pokazano działania wielokulturowe w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w Człuchowie. Podczas warsztatów odpowiadano na pytania: kiedy mówimy o współpracy między zainteresowanymi, a kiedy o partnerstwie? Czym charakteryzuje się dobre partnerstwo w bibliotekach? Jakie są pasje bibliotekarzy? Po części szkoleniowej zwiedzano Chatę Kaszubską, skansen Józefa Chełmowskiego, filie biblioteczne oraz najładniejsze miejsca w Gminie Brusy. Drugi dzień był okazją do integracji bibliotekarzy podczas spływu kajakowego po kanale Brdy.

Renata Grabowska

1.jpg2.jpg3.JPG4.jpg5.JPG6.jpg7.jpg